Bulut bilişime giriş Bulut bilgi işlem hakkında daha fazla bilgi edinin Bulut bilişim; sunucu, depolama, ağ ve yazılım benzeri bilgi işlem hizmetlerine Azure gibi bir sağlayıcı aracılığıyla internet (“bulut”) üzerinden erişilmesidir.

Düşük maliyet

Bulut bilişim, şirket içi veri merkezi kurma ve çalıştırma masraflarını ortadan kaldırır. Bu tür veri merkezleri çoğu zaman personel istihdamı veya arazi, bina ve bilgisayar donanımı satın alıp bunların bakımını yapma gibi ek maliyetlerde getirir. Bulut ile işletmeler ihtiyaç duydukları bilgisayar kaynaklarına gerçek zamanlı olarak erişip iş gereksinimlerini talebe bağlı bir şekilde karşılayabilir.

Daha fazla güvenlik

Güvenlik, bulut sağlayıcıları için çok önemli bir konudur. Bu sağlayıcılar, altyapılarının güvenliği için büyük harcamalar yapar. Bulut sağlayıcıları, genellikle güvenlik duruşunuzu güçlendiren birçok farklı ilke, uyumluluk, teknoloji ve denetim sunarak verilerinizi, uygulamalarınızı ve altyapınızı tehditlere karşı korur.

Artan üretkenlik

Neredeyse sınırsız bulut bilişim kaynakları sayesinde uygulamalarınızı daha verimli bir şekilde yönetin ve geliştirin. Bulut sağlayıcıları, veri merkezi ağlarını sürekli olarak yeni nesil donanımlarla yeniler. Bu sayede hep güncel kalan hızlı ve verimli bilgi işlem kaynakları elde edersiniz. Bu kaynakların tek bir veri merkezinde uygulanması çok daha yüksek maliyetli olacaktır.

Küresel ölçek

Bulut bilişim, dünyanın dört bir yanına dağılmış veri merkezlerinde çalıştığı için verilerinizin birden fazla coğrafi konumda yedeklenmesine olanak tanıyarak genel dayanıklılık ve güvenilirlik sağlar. Ayrıca, bu sayede gerektiğinde belirli bir coğrafi konumdaki BT kaynaklarınızdan yararlanabilirsiniz.

Geleceğe hazır olun

Microsoft’un sürekli olarak sunduğu yenilikler hem geliştirme projelerinizi hem de geleceğe yönelik ürün vizyonunuzu destekler. Geçen yıl eklenen 1.000’den fazla yeni özellik de dahil olmak üzere, buluttaki son gelişmelerden faydalanın.

Hibriti sorunsuzca işletin

Şirket içinde, bulutta ve uçta. Siz neredeyseniz Azure da orada. Hibrit bulut için tasarlanmış araç ve hizmetlerle ortamlarınızı tümleştirin ve yönetin.

Kendi tercihlerinize göre derleyin

Farklı seçenekleriniz bulunur. Azure’ın açık kaynağa olan bağlılığı ve tüm diller ve çerçeveler için sunulan destek ile istediğiniz gibi derleyip istediğiniz yerde dağıtma özgürlüğünü elde edersiniz.

Bulutunuza güvenin

Kuruluşların, hükümetlerin ve startup’ların güvendiği proaktif ve sektör lideri uyumluluk ve uzmanlardan oluşan ekip ile desteklenen baştan sona güvenliği edinin.

Azure, sektördeki en yüksek sayıda uyumluluk ve gizlilik sertifikası, yerleşik güvenlik denetimleri ve eşsiz tehdit bilgileri sayesinde hızla gelişen tehditleri tespit edip kendinizi korumanız için gereken her şeyi sağlar.

  • Güvenli bir temel ile çalışmaya başlayın

    Microsoft’un sunduğu çok katmanlı güvenlikten yararlanan son derece güvenli bulut temelleri sayesinde maliyeti ve karmaşıklığı azaltın.

  • Uyumluluğu kolaylaştırın ve işletmenizde dönüşüm sağlayın

    Yerleşik denetimler, yapılandırma yönetimi araçları, uygulama ve rehberlik kaynakları, üçüncü taraf denetim raporları ile uyumluluk ihtiyaçlarınızı basit bir hale getirin.

  • Tehditleri erken algılayın

    Bulut ölçeğinde dağıtılan, gerçek zamanlı küresel siber güvenlik bilgileriyle donatılmış benzersiz hizmetlerle yeni tehditleri tespit edip bunlara hızlıca müdahale edin.

Azure küresel ölçeklidir

Azure’ın AWS’ye göre avantajları

Rekabetçi fiyatlandırma

AWS, Windows Server ve SQL Server için Azure’dan 5 kat daha pahalıdır. Karşılaştırılabilir hizmetlerde Azure, AWS fiyatlandırmasıyla eşleştirilir.

Azure’da açık kaynak ile daha fazlasını başarın

Azure’da dilediğiniz açık kaynaklı işletim sistemini, dili ve aracı kullanın. Azure, 2017 yılında GitHub’a yapılan katkılarda ilk sıradadır ve tümleşik Red Hat desteğine sahip olan tek buluttur.

Gelişmiş proaktif güvenlik ve uyumluluk

AWS ile Azure’ı karşılaştırırsanız Azure’ın 70’den fazla uyumluluk sertifikası içeren uyumluluk tekliflerinin daha kapsamlı olduğunu göreceksiniz.

Mevcut Microsoft yatırımınızdan daha fazla değer elde edin

Kurumunuzun mevcut araçlarını ve bilgi birikimini kullanmaya devam edin: Bunları Azure Active Directory ile tümleştirerek şirket içi teknolojileriniz ve bulut teknolojileri genelinde tutarlı bir deneyim elde edin.

Aynı zamanda, hibrit bulut şirket içi veri merkezleriyle genel bulutun tümleştirilmesi olmanın ötesine geçip dünyanın en ıssız bölgelerinden bile erişebileceğiniz bilgi işlem birimlerine dönüşüyor.

Bu iki gelişmenin bir araya gelmesi ve tüm sistemlerde çalışan yapay zekanın katkıları sonucunda akıllı bulut ve akıllı uç çağına girdik.

Akıllı uç, verileri toplayan ve analiz eden, giderek genişleyen bir bağlı sistemler ve cihazlar grubudur (kullanıcılarınıza, veriye veya her ikisine de yakındır). Kullanıcılar, yüksek oranda duyarlı ve bağlamsal olarak akıllı uygulamalar tarafından sağlanan gerçek zamanlı içgörüler ve deneyimler elde eder. Azure platformu, aşağıdaki kalıcı ilkelere uygun bir şekilde akıllı bulutta ve akıllı uçta çevik ve güvenli bir deneyim sunmak üzere tasarlanmıştır:

 

Bir cevap yazın