CEP TELEFONLARINIZLA İLGİLİ SIRLAR

CEP TELEFONLARINIZLA İLGİLİ SIRLAR

1 Mart 2019 0 Yazar: tugrul

CEP TELEFONLARINIZLA İLGİLİ SIRLAR;

  1. Dünyanın neresinde olursanız olun, anahtar numaranız: 112..
    Cep telefonunuz bloke edilmiş olsa bile, bu numarayı her zaman girebilirsiniz.. Deneyin.
  2. Arabanızı kilitlediniz, anahtarları içeride bıraktınız ya da arabanın anahtarlarını kaybettiniz, evinizden de uzaktasınız.. Cebinizle evinizi arıyın, cevap veren kişiye yedek anahtarınızı alıp, telefona yaklaştırmasını isteyin. Siz de aynı anda cebinizi arabanın kapısına yaklaştırın.
    Hayret! Kapı açılıyor! Aynısı port bagaj için de geçerli!
  3. Cebinizin şarjı mı bitmiş? Tüm cep telefonlarının ekstra bir şarj rezervi vardır. *3370# tuşlamakla otomatik olarak ek %50 şarj kazandırabilirsiniz. Telefonunu yeniden şarj ettiğinde, otomatik olarak rezervi de şarj olacaktır.
  4. Cep telefonunuz mu çalındı? Ne yapacaksınız? Aslında tüm cep telefonu ticareti yapanlar bunu bilirler ama gizli tutarlar ki, hırsız şirketin hizmetlerini kullanmaya devam edebilsin. Telefonu çalınan da cep satın alacak, o da tüketime katılacaktır.. Telefonunuzun çalınması durumunda telefonunuzun seri numarasını bilmeniz şarttır! *#06#’i çevirin, ekranda bir kod belirecektir. Bu numara, dünyada tektir ve sizin telefonunuzun seri numarasıdır. Bunu not edin ve güvenli bir yerde saklayın! Ola ki telefonunuz çalınırsa, hemen servis sağlayıcınızı arayıp ve seri numaranızı bildirin. Telefonunuzu hemen bloke ederler, hırsız SIM kartını değiştirse bile işe yaramaz. Telefonunuz geri gelmez ama hiç değilse hırsız telefonunuzu hiçbir zaman kullanamaz.

EN ÖNEMLİSİ DE; bunu hepimiz uygulasak, cep telefonu hırsızlıkları tarihe karışacaktır.

(Kopyalayıp paylaşın, herkese faydalı olun.)